• et
  • fi
  • sv
  • en
Päringukorv Toode on edukalt lisatud päringukorvi
Päringu saatmine õnnestus!
Kümblustünni viimistlus (komposiit)
Kümblustünni viimistlus (komposiit)
Kümblustünni viimistlus (komposiit)

Kümblustünni viimistlus (komposiit)

Termopuit | Komposiit

Tagasi

Kümblustünni on võimalik tellida eri välisviimistlusega. Meie pakutavateks materjalideks on puit (kuusk/mänd), termotöödeldud puit ja komposiit.

Puitviimistlus (kuusk/mänd) kaetakse tõrvaõliga. Kümblustünni võib tellida ka ilma tõrvaõlita, kui on soov puitviimistlus mõne endale sobiva tooniga värvida.

Termopuidust viimistlus. Puidu termiline töötlemine toimub valdavalt temperatuuril 180–230 °C selleks spetsiaalselt ehitatud kambris. Termilise töötlemise käigus ei kasutata kemikaale, kogu protsess toimub kuuma õhuga, kuhu lisatakse veeaur – seega on termiliselt töödeldud puit loodussõbralik.

Termotöötlus parandab puidu pehkimis- ja ilmastikukindlust ning soojusventileerivust ja vähendab puidu niiskuspaisumist. Kõrgel temperatuuril töötlemine eraldab puidust ka vaiku. Looduslikes tingimustes on termopuidu niiskussisaldus tavapärase puiduga võrreldes umbes poole väiksem. Ultraviolettkiirgusest tulenev pinna pragunemine on termopuidu puhul väiksem kui tavalisel puidul. UV-kiirguse tõttu võib termopuidu algne värv siiski pleekida. Värvi säilitamiseks soovitatakse puidu pinda töödelda UV-kaitset andva vahendiga (meie kasutame selleks tõrvaõli).

Komposiit on innovaatiline ilmastikukindel materjal, mis on toodetud kaheetapilise tootmisprotsessi käigus peamiselt kodumajapidamises tekkivatest plastjäätmetest (pakendid). Komposiitmaterjal on loodud kestma aastakümneteks.

Komposiit on polümeerne materjal, mis oma omadustelt ja kasutusalalt sobib asendama puitu ja on sellest ilmastikukindluse ja töödeldavuse poolest paremgi. Komposiitmaterjale on võimalik laialdaselt kasutusele võtta eriti rasketes ning vastupidavust nõudvatest oludes, kus puit pikaajaliselt vastu ei pea. Materjal on täielikult vaba toksilistest ainetest. Kuna komposiitmatrjali tootmisel kasutatakse plastjäätmeid, on see keskkonnahoidlik materjal, mis aitab säästa meie metsi.


Garantii